Stagnacja w życiu zawodowym przekłada się na zmniejszenie zaangażowania w wykonywane obowiązki, co najczęściej jest pierwszym krokiem do wypalenia zawodowego. Niemal każdy człowiek pragnie sukcesu, zarówno w życiu prywatnym jak i w sferze zawodowej. Jeżeli chodzi o życie prywatne, to największym miernikiem sukcesu jest posiadanie szczęśliwej rodziny. W przypadku kariery zawodowej miernikiem sukcesu mogą być awanse na kolejne stanowiska w firmie. Łatwo się mówi, a trudniej się robi. Co zatem trzeba robić, aby móc liczyć na awans?
Nieustanny rozwój zawodowy
Ciężko jest sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś, kto chce osiągnąć sukces w życiu zawodowym spoczywa na laurach i nie dba o nieustanny rozwój. W dzisiejszych czasach każda dziedzina nieustannie się rozwija i trzeba stale być głodnym nowej wiedzy, w przeciwnym razie szybko można przegrać z konkurencją. Istnieje kilka sposobów na nieustanny rozwój. Można na bieżąco śledzić nowinki z danej branży za pomocą Internetu.
Sprawdź skuteczne i profesjonalne szkolenia dla pracowników
Inną możliwością jest czytanie literatury branżowej. Wymienione działania jednak zajmują sporo czasu i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Warto korzystać z oferty szkoleniowej – szkolenia z różnej tematyki organizowane są w największych ośrodkach miejskich. Kilkudniowe szkolenie pozwala na przyswojenie dużej dawki wiedzy, a co najważniejsze – zdobyte umiejętności można od razu przećwiczyć w praktyce, dzięki warsztatowej formie zajęć.
Asertywność w miejscu pracy
Posiadana wiedza i umiejętności, to tylko jeden z czynników, które mogą przełożyć się na przyspieszenie awansu w pracy. Drugim, równie ważnym czynnikiem jest sposób zachowywania się. Zarówno w życiu osobistym jak i w kwestiach stricte zawodowych warto być osobą asertywną. Chodzi o to, aby brać na siebie tylko te obowiązki, które jest się w stanie sumiennie wypełnić. Warto również zaznaczać swoją wartość na każdym kroku i egzekwować od szefostwa wszelkie obietnice gratyfikacji. Należy jednak robić to w sposób odpowiednio stonowany – asertywność to w żadnym wypadku nie jest postawa roszczeniowa.